Evo zašto je Francuska zabila 14 golova. Objavljen govor Deschampsa s poluvremena

FRANCUSKA je s 14:0 pobijedila Gibraltar i tako srušila rekord kvalifikacija. Dosad je najveća pobjeda Francuske bila 10:0 protiv Azerbajdžana, dok je ukupan rekord držala Njemačka, koja je s čak 13:0 uništila San Marino 2007.

Francuska je već na poluvremenu imala 7:0, mnogi su očekivali da će u idućih 45 minuta stati, no to se nije dogodilo. Francuski savez je objavio snimku govora izbornika Didiera Deschampsa na poluvremenu utakmice.

''Sve pohvale momci za prvo poluvrijeme. Nastavimo u istom ritmu i u nastavku utakmice. Neka stvari budu što jednostavnije i kada god možemo postići gol, napravimo to. Vodimo 7:0, ali nema stajanja, želim istu odlučnost od svih i u nastavku. Rekord Francuske je 10:0, u interesu je da to srušimo. Nema predaha u nastavku'', poručio je Deschamps svojim igračima, koji su ga poslušali.