Fenerbahče razbio Zvezdu u Beogradu, Draper bolji od Šarića

KOŠARKAŠI Fenerbahčea su s uvjerljivih 88:65 nadigrali Crvenu zvezdu na gostovanju u Beogradu, u utakmici 2. kola E skupine Topa 16 Eurolige.Kod Fenera je najbolji bio Talijan Datome 21 poena uz 6 skokova, Dixon je dodao 17 poena i 5 skokova, a Vesely 15 koševa i 15 skokova. Zvezdu je predvodio Miller s 21 košem i 6 skokova.

U Krasnodaru su košarkaši Lokomotiv Kubana u neizvjesnoj završnici sa 78:77 pobijedili Anadolu Efes. S dva promašena slobodna bacanja pri vodstvu Lokomotiva 78:77, hrvatski reprezentativac Dontaye Draper mogao se prometnuti u tragičara dvoboja u kojem su Rusi nadoknadili zaostatak od devet koševa s početka posljednje četvrtine. No, Amerikanac se iskupio dobrom obrambenom reakcijom, zatvorivši Grangera koji je umjesto pokušaja šuta odlučio dodati Brownu na tricu, a ovaj je s istekom vremena promašio šut za pobjedu Anadolu Efesa.

Generator preokreta i predvodnik pobjedničke momčadi bio je Malcom Delaney s 25 koševa, dok je Draper ostao na dva koša, četiri skoka i dvije asistencije. Kod Efesa je najbolji bio Thomas Huertel sa 16 poena i šest asistencija. Dario Šarić je za poražene igrao samo 15 minuta te ubacio dva koša uz tri skoka.

U posljednjoj utakmici Panathinaikos je u neizvjesnoj završnici tricom Jamesa Feldeinea svladali Unicaju sa 68:66. Jamar Smith je u posljednjem napadu Unicaje promašio tricu za pobjedu momčadi iz Malage koja je u završne dvije minute i 20 sekundi utakmice ostala bez ubačaja.

U jedinoj utakmici F skupine odigranoj u petak Brose Baskets je u Bambergu s uvjerljivih 96:63 nadigrao Žalgiris. Za njemačku momčad Leon Radošević je igrao 12 i pol minuta te postigao jedan koš, uz jedan skok i jednu asistenciju.