Afrički kup naicja

Fenomenalni Salah odveo Egipat preko Vahinog Maroka do polufinala Kupa nacija

EGIPAT je treći polufinalist Afričkog kupa nacija. Nakon što su jučer polufinale izborili Kamerun i Burkina Faso, Egipat je to napravio danas pobjedom protiv Maroka nakon produžetaka 2:1 na krilima svog kapetana Mohameda Salaha. Egipat će u polufinalu igrati protiv domaćina Kameruna.

Iako je Maroko, koji vodi Vahid Halilhodžić, poveo već u sedmoj minuti iz jedanaesterca koji je realizirao Sofiane Boufal, Egipat je uspio izjednačiti u 53. preko Mohameda Salaha. Pokupio je jedan odbijanac nakon kornera i tako odveo utakmicu u produžetke.

Pobjednički je pogodak ondje pao u 100. minuti. Salah je sjajno probio desnu stranu i preciznim dodavanjem pronašao Trezegueta na drugoj vratnici, a on nije imao težak zadatak zabiti za 2:1 i polufinale Kupa nacija.