Futsal Dinamo slavio nakon što je gubio 3:0 sedam minuta prije kraja

FUTSAL DINAMO ostvario je gostujuću pobjedu u Dubrovniku svladavši Squarea s 4:3 nakon nevjerojatnog preokreta u 7. kolu Prve hrvatske futsal lige.

Iako je Futsal Dinamo dominirao većim dijelom susreta, Squareov vratar Zoran Primić bio je nesavladiv. Također, Squareova nova pojačanja bila su neumoljiva. Brazilac Pele zabio je za vodstvo u 5. minuti, a povećao je Stjepan Rezo 10 minuta kasnije. Kada je Adrijan Micevski u 29. minuti povisio na 3:0, činilo se kako je priča završena.

Međutim, Futsal Dinamo nije se predao. Najprije su u 33. minuti u razmaku od 30 sekundi poentirali najprije Davor Kanjuh, a potom i Hrvoje Penava. Mihovil Prgomet izjednačio je rezultat u 37. minuti, da bi Jakov Grcić pred oko tisuću gledatelja u 40. minuti donio nevjerojatnu i dramatičnu pobjedu Futsal Dinamu.

Preokreti i golijade tipični su već za međusobne oglede Squarea i Futsal Dinama na Gospinom polju. I protekle sezone, u 17. kolu, Futsal Dinamo pet minuta prije završetka utakmice gubio je s 2:4 (na poluvremenu s 0:3), no do remija je došao devet sekundi prije kraja (4:4).

Nakon slabijeg starta u sezonu Futsal Dinamo upisao je treću pobjedu u posljednja četiri prvenstvena ogleda. Pobjedom u Dubrovniku primaknuo se vodećim pozicijama ligaškog poretka, pa s 12 bodova na kontu za liderom Novim Vremenom Apfel - s utakmicom više - zaostaje četiri boda. Za drugoplasiranim Squareom kaska tek jedan bod.

Koncem regularne sezone osam bodovno najuspješnijih klubova izborit će doigravanje. Budući da će sljedeće sezone prva liga brojiti 10 klubova, koncem tekuće sezone tri posljednjeplasirana kluba bit će relegirana u drugu ligu.