HRVATSKI NOGOMETAŠI

Gazzetta: Chiesa je izvozao Lovrena i zabio. To je bilo ružno za gledati

Screenshot: Twitter

DEJAN LOVREN vodio je Zenit kao kapetan kod Juventusa u četvrtom kolu Lige prvaka. Bio je jedan od tragičara u porazu 4:2.

Prvo je u 58. minuti prerano utrčao u kazneni prostor prilikom Dybalinog promašaja penala, zbog čega je sudac naredio ponavljanje kaznenog udarca. Dybala je iz drugog pokušaja zabio za 2:1.

Lovren je 15 minuta kasnije ispao na širokom prostoru protiv Enrica Chiese. Desni stoper Zenita krenuo je prema lijevom krilu Juventusa, ali bio je nemoćan protiv njega.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Chiesa je prvo vagao Lovrena pa ga pretrčao, a ulaskom u kazneni prostor predriblao i poslao u prazno. Na to je kapetanu u pomoć krenuo Čistjakov, još jedan Zenitov stoper, ali je Chiesa zabio gol pokraj njega i Lovrena.

Gazzetta dello Sport je Lovrena ocijenila s 5.5, a opisno ovako: "Chiesa ga je izvozao akcijom i golom za 3:1. Nije bilo lijepo gledati što mu je napravio. Lovren je bio bolji u prvom poluvremenu, kada je spasio McKenniejev udarac glavom i otklonio još par opasnosti."