Hajduk položio završni ispit, Vlašić sredio Slaviju na Poljudu

NOGOMETAŠI HAJDUKA su s 1:0 porazili Slaviju Prag u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak nove sezone.

Hajduk sljedeći tjedan u kvalifikacijama za Europa ligu igra protiv rumunjskog Iasija.

Hajduk je stvorio tri prilike odmah na početku, ali prvi udarac Kožulja u 5. minuti odlazi malo pored gola. Nešto ranije Tudorov šut je blokirala obrana gostiju, a u 12. je vratar spasio Slaviju nakon novog udarca Tudora. Česi su uzvratili preko Ščuka u 15. minuti, ali njegov udarac glavom sa 9 metara ide preko gola. U 34. minuti golman Stipica obranio je Hajdukovu mrežu nakon udarca Mešanovića, a Hušbauer pucao na prazan gol, no Ćosić je spasio uklizavanjem na gol liniju. Prazan gol je na drugoj strani odmah zatim promašio Mujan nakon centaršuta Milića.

Gol za pobjedu zabio je Nikola Vlašić par trenutaka prije kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu su ušli i Maganto, Mastelić, Toma Bašić, Mingazov, Ismajli, Grbić, Memolla, Šimić, Radčenko, Vojković, Pejić, Kalik i Erceg. Hajduk je stvorio još nekoliko prilika, ali nisu uspjeli iznenaditi Čehe.

HAJDUK - SLAVIA PRAG 1:0

HAJDUK: Stipica - Juranović, Milić, Nižić, Tudor, Ćosić, Kožulj, Jefferson, Mujan, Sušić, Vlašić

Slavia: Berkovec, Zmrhal, Ščuk, Hušbauer, Ngadeu, Holik, Mihalik, Boril, Deli, Souček, Mešanović