BUNDESLIGA

U Bundesligi pao genijalan gol u Bergkampovom stilu. Vrijedi ga pogledati više puta

BAYER LEVERKUSEN izgubio je preokretom kod Eintracht Frankfurta 2:1 u 14. kolu Bundeslige, a potez utakmice djelo je gostujućeg Nadiema Amirija.

Bayerov ofenzivac u desetoj je minuti zabio za vodstvom u stilu Dennisa Bergkampa. Nijemac je prekrasno primio loptu te iz prvog dodira je uspio provući pored protivnika. Potom je sam izašao na golmana Kevina Trappa kojem je zabio - petom. Njegova završnica je utoliko različitija od one Bergkampove.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL

Nizozemac Bergkamp gotovo identičan gol zabio je za svoj Arsenal 2. ožujka 2002. na St. James Parku kod Newcastlea i mnogi taj gol smatraju jednim od najljepših svih vremena.

Amirijev, složit ćemo se, ulazi u tu kategoriju.

Nažalost po Amirija i Bayer, ova genijalnost nije bila dovoljna da izbjegnu poraz. U 22. minuti je Amin Younes izjednačio, da bi Orlovi do tri boda došli autogolom gostujućeg stopera Edmonda Tapsobe.