Gerrard poručuje Chelseaju: Moskva je naša!

SRCE i duša Liverpoolove momčadi je dao do znanja večerašnjim protivnicima kako će borbeni duh Redsa prevladati čak i u Londonu ako večeras na Anfieldu Redsi ne ostvare potrebnu prednost.

> Mascherano će plesati kako Makalele svira"

> Liverpool i Chelsea: treće polufinale i 19. dvoboj u olimpijskom ciklusu!

"Osobno, imam užasno puno samopouzdanja i vjere u našu momčad da ćemo uraditi što je potrebno kako bi se dokopali još jednog finala Lige prvaka.", izjavio je Gerrard i posebno naglasio sljedeće:

"Nije to nikakva nuklearna fizika: Želimo čistu mrežu i vodstvo"

"Znamo što je potrebno za dobar rezultat pred našim navijačima i znamo što nam je potrebno kako bi se plasirali u moskovsko finale u svibnju. Nema tu velike znanosti. Treba nam pobjeda uz čuvanje naše mreže. Jedan gol bi sjajan, a dva fenomenalna. Ali ako to ne ostvarimo, to ne znači da smo u uzvratu autsajderi jer ova momčad se nikad ne predaje"

Comeback svih comebackova

Naravno da Liverpoolov kapetan priziva opjevano finale Lige prvaka iz 2005 i da smatra kako momčad iz tog pothvata protiv Milana crpi snagu i duh kako bi ponovo osvojila ono što je po Gerrardu najvrjedniji trofej u nogometu. "Neke momčadi se sakriju i slome kada zagusti. S nama to nije slučaj".

"Boriti ćemo se i napraviti što god je potrebno. To je najveći trofej koji postoji i mi ga želimo. Mislim da nema igrača, trenera ili navijača u Europi koji se neće složiti da je to vrhunac nogometa".

"Anfield će opet odraditi posao za nas"

"Navijači će nam dati najveći podstrek. Nema mnogo mjesta na svijetu koja atmosferom toliko mogu uznemiriti goste i imati na njih takav učinak kao Anfield", uzda se s pravom Gerrard u pomoć navijača.

Redsi su slavili u dva posljednja okršaja večerašnjih suparnika u polufinalu Lige prvaka, ali tada su se uzvratne utakmice igrale na Anfieldu. Ovaj put će biti obrnuto, ali to ne smeta Gerrardu:

"Stamford Bridge je veliki stadion, ali nema ništa od aure Anfielda i ni najmanje nas neće ometati atmosfera tamo. Ako budemo morali tamo otići i dovršiti posao, onda ćemo to i napraviti. Moramo biti hrabri i samouvjereni i ako to napravimo, možemo razmišljati o Moskvi."

"Chelsea je svjestan naše snage"

U maniri pravog vođe momčadi, Stevie G je bacio rukavicu suparniku: "Chelsea se pribojava nas i naše snage. Vidjeli su što smo napravili Arsenalu i svjesni su što ih očekuje".

Z.A.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.