Golman dobio crveni karton pa se sakrio kako bi pratio finale do kraja

Screenshot: X

CLUB AMERICA pobijedila je Tigres 3:0 nakon produžetaka te osvojila naslov prvaka meksičke Lige MX. Prvi susret završio je rezultatom 1:1, dok je Americi titula pripala tek nakon što su Julian Quinones, Richard Sanchez i Jonathan Rodriguez u produžecima zabili tri gola. No, utakmica meksičkog natjecanja svjetsku pažnju dobila je zbog poteza golmana Tigresa.

Nahuel Guzman prvi žuti karton dobio je u 93. minuti, a svega tri minute kasnije izletio je s gol-crte i gotovo na centru srušio suparničkog napadača Quinonesa. Glavni sudac morao je Guzmanu dodijeliti drugi žuti, odnosno crveni karton. Gostujući golman krenuo je prema svlačionici, kako nalaže nogometno pravilo, ali nije u njoj završio.

Naime, kamere su ga uhvatile kako se zavukao iza reklame i pokrio ceradom kako bi vidio završnicu dramatičnog susreta. Na njegovu žalost, u narednih 20-ak minuta vidio je kako njegova zamjena, golman Felipe Rodriguez, prima još dva pogotka.

Guzman ima šest nastupa za reprezentaciju Argentine

Guzman je 37-godišnji argentinski vratar. Tijekom duge karijere nastupao je samo za tri kluba: Newell's Old Boyse, Independiente Rivadaviju i Tigres. Prema podacima Transfermarkta, ima šest nastupa za argentinsku reprezentaciju. Najveća procijenjena vrijednost bila mu je tri milijuna eura 2016. godine, dok ga spomenuta specijalizirana stranica sada procjenjuje na milijun eura.