HAJDUK

HAJDUK - K. SOVJETOV 2:1 Splićani slavili u prvoj pripremnoj utakmici

NOGOMETAŠI Hajduka danas su slavili s 2:1 u prvom pripremnom dvoboju u Sloveniji protiv ruske momčadi Krilje Sovjetov, a pogotke za Splićane zabili su Delić u 14. minuti i Gyursco u 18. minuti. Pogodak za rusku momčad zabio je Sobolev u 56. minuti utakmice.

Krilja Sovjetov je ruski prvoligaš koji je prošle sezone završio kao 13. momčad u ruskoj prvoj ligi, a prema transfermarktu vrijedi 22 milijuna eura, dva milijuna manje od Hajduka.

Utakmica se odigrala u Pohorju na izrazito visokoj temperaturi pa su nogometaši obiju momčadi igrali u lakšem tempu kako se nitko ne bi ozlijedio, odrađena je prava pripremna utakmica u kojoj je jedini cilj uhvatiti formu.

Siniša Oreščanin nakon primljenog gola promijenio je cijelu momčad i tako pokazao da je ovo utakmica u kojoj svi moraju dobiti šansu, a vjerojatno je i kako neki preko ovih utakmica imaju priliku uloviti mjesto u prvih 11. Rutinska pobjeda Hajduka sigurno je nešto s čime će biti zadovoljni.