Odlični Hajduk nakon Züricha pobijedio i Lech

NOGOMETAŠI Hajduka upisali su i drugu pobjedu na pripremama u turskom Beleku. Nakon što su pobijedili Zürich 4:1, "bijeli" su danas s 1:0 bili bolji od vrlo dobro Lecha, drugoplasirane momčadi poljskog prvenstva.

Jedini gol na utakmici zabio je kapetan Zoran Nižić u 58. minuti. Toma Bašić je odlično ubacio iz kornera, a Nižić natrčao na loptu i zakucao je u kut za, pokazalo se, pobjedu Hajduka.

Do kraja boravka u Turskoj Hajduk će sutra igrati protiv slovačkog Trenčina, a 31. siječnja se vraća u Split. HNL počinje 11. veljače, a Splićani u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva gostuju u Vinkovcima.

HAJDUK - LECH 1:0

TIJEK SUSRETA:

86' Prilika za Hajduk! Kožulj se izborio za loptu u šesnaestercu Lecha i gura dobru loptu za Delića ispred kojeg golman čisti u zadnji trenutak

82' Sjajan udarac Bašića s 20 metara, ali Lechov golman brani

81' Prilika za Lech! Poljaci su izveli korneru, lopta u gužvi pada na noge Rogneu, koji s dva metra iskosa promašuje cijeli gol

71' Greda! Lech je sad bio jako blizu izjednačenja. Gajosev udarac sa sedam metara je blokiran, a nakon ubačaja iz kornera Tralka glavom pogađa gredu

Osijek je dobro otvorio protiv Dinama, ali je do poluvremena bio u potpuno podređenom položaju

58' GOOOOOL! Nižić natrčava na krasan ubačaj Tome Bašića iz kornera i snažno zakucava loptu za vodstvo Hajduka!

45' KRAJ POLUVREMENA Bez golova na utakmici Lecha i Hajduka

40' Kijevski Dinamo je izjednačio na 1:1 i ubrzo poveo 2:1

32' U isto vrijeme igra se i prijateljska utakmica između Osijeka i kijevskog Dinama, a tamo Osječani vode od 5. minute 1:0.

29' Stativa! Ohandza je odlično ušao u šesnaesterac po desnoj strani i dobro pucao u suprotni kut, ali Poljake spašava vratnica

20' Hajduk u ovim trenucima dominira i Poljaci teško izlaze prema naprijed

7' Umalo vodstvo Lecha. Letica se spetljao pri jakim udarcem s 25 metara, ali u zadnji trenutak skuplja odbijenu loptu ispred Lechova napadača
1' Počela je utakmica