EUROPA LIGA

Hajdukov potencijalni protivnik u Europa ligi remizirao u prvenstvu

MOGUĆI protivnik Hajduka u drugom pretkolu Europa lige, latvijski Ventspils, remizirao je sa Spartaksom 2:2 u 19. kolu domaćeg prvenstva.

Tako su nastavili niz od tri susreta bez pobjede i sve više se udaljavaju od prve tri pozicije koje vode u europska natjecanja iduće sezone.

Ventspils u prvom pretkolu kvalifikacija za EL igra protiv albanske Teute gdje je favorit te bi u drugom pretkolu mogao na splitski Hajduk.

FK Ventspils - Spartaks Jūrmala Live Score

Gosti su rano poveli u 13. minuti preko Nwaorisea, no već dvadesetak minuta kasnije Ventspils je s dva pogotka preokrenuo rezultat. Strijelci su bili Daniils Ulimbasevs i Tosin Aiyegun. Iako su vodili na poluvremenu, u nastavku su primili pogodak.

Strijelac je bio Gabriel Charpentier golom iz kaznenog udarca. Do kraja je domaćinu isključen Gafar Mamah zbog drugog žutog kartona, a dodajmo i da je 20-godišnji hrvatski napadač Tin Vukmanić odigrao svih 90 minuta za gostujući sastav.