Hajduku najveća kazna, kažnjeni Dinamo, Gorica i Rijeka

Foto: Zvonimir Barisin/PIXSELL

DISCIPLINSKI sudac SuperSport Hrvatske nogometne lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama za klubove nakon susreta odigranih u 8. kolu. Kažnjeni su Hajduk, Dinamo, Rijeka i Gorica, s time da je najveću kaznu u ovom kolu ponovno dobio splitski klub.

"HNK Hajduk se kažnjava jer je na prvenstvenoj utakmici Gorica - Hajduk gostujuća navijačka skupina Torcida u 62. minuti zapalila jednu baklju, u 76. minuti četiri baklje, u 76. minuti dvadeset osam baklji, te su na istočnoj tribini tijekom utakmice oštetili šest sjedalica, čime su počinjeni neredi opisani i kažnjivi po čl. 66. st. 2. DP HNS-a, te se temeljem istog propisa izriče novčana kazna u visini od 3700 eura", navodi se.

Dinamo kažnjen s 2150 eura

Dinamo je kažnjen s iznosom od 2150 eura jer su njegovi navijači na utakmici protiv Slaven Belupa u 76. minuti zapalila pet baklji, te od 81. do 82. minute zapalila dodatnih osamnaest baklji, od kojih je jedna bačena na prostor ispred iste tribine.

Kaznu je dobila i Gorica, kao domaćin ogleda protiv Hajduka, i to u iznosu od 1250 eura. Najmanju novčanu kaznu među kažnjenim klubovima u ovom kolu dobila je Rijeka. Ona se "kažnjava jer su na prvenstvenoj utakmici Rijeka - Osijek domaći navijači, smješteni na sjevernoj tribini, u 13. minuti zapalili tri baklje, te u 61. minuti dvije baklje". Kazna iznosi 670 eura.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.