Hrvati guraju RB Salzburg prema novom naslovu prvaka. Sučić zabio, a Šimić asistirao

NOGOMETAĐI Red Bull Salzburga svladali su pred svojim navijačima Austriju Klagenfurt 4:2 u susretu petog kola Lige za prvaka austrijske Bundeslige. Na vrhu ljestvice su izjednačeni Red Bull Salzburg i Sturm te imaju po 35 bodova, a do kraja prvenstva je preostalo još pet utakmica.

Dvoboj je počeo pogotkom domaćeg sastava u petoj minuti. Strijelac je bio hrvatski reprezentativac Luka Sučić, a asistirao mu je mladi hrvatski reprezentativac Roko Šimić. Bio je to Sučićev premijerni ligaški gol ove sezone, ali ukupno treći. Po jedan je dao u domaćem Kupu te Ligi prvaka. Gosti su izjednačili u 31. minuti kada je s bijele točke precizan bio Andrew Irving. Potom su uslijedila tri domaća gola, strijelci su bili Oscar Gloukh u 34. minuti te dva puta Karim Konate, u 35. i 44. minuti. Sve je zaključeno golom Maxa Besuschkowa u 52. minuti za konačnih 4:2 RB Salzburga.