Hrvatska boksačica Lucija Bilobrk osvojila srebro na Europskom prvenstvu

HRVATSKA boksačica Lucija Bilobrk (24) osvojila je srebrnu medalju i nagradu od 10 tisuća dolara na Europskom prvenstvu. Splićanka i članica BK Pit Bull nije uspjela osvojiti naslov europske prvakinje na turniru u beogradskoj dvorani Aleksandar Nikolić, gdje ju je u finalu kategorije do 81 kilograma pobijedila Ruskinja Jelena Gapešina jednoglasnom odlukom.

Ruskinja je u finalnom dvoboju opravdala ulogu favoritkinje i u sve tri runde dobila prednost kod bodovnih sudaca. Iako je imala prednost u visini, Bilobrk protiv iskusnije suparnice nije uspjela iskoristiti tu prednost. Ruskinja je preciznim kombinacijama i napadima skupljala bodove te na kraju zasluženo došla do pobjede.

Hrvatska će na ovom Europskom prvenstvu imati još jednu priliku za zlatnu medalju, a za nju će se u nedjelju boriti Gabrijel Veočić u kategoriji do 80 kilograma. Njegov suparnik u finalu je domaći predstavnik Rastko Simić.