DAVIS CUP

HRVATSKA - INDIJA 1:2 Škugor i Pavić u drami izgubili od Indijaca

MATE PAVIĆ i Franko Škugor izgubili su u Domu sportova treći meč kvalifikacija za završni turnir Davis Cupa od Rohana Bopanne i Leandera Paesa. Odlučujući bod Hrvatskoj protiv Indije pokušat će donijeti Marin Čilić.

Hrvatski par spasio je dvije meč-lopte u tie-breaku drugog seta i imao je vodstvo 4:2 u trećem setu, ali nije ga uspio sačuvati i Indijci su okrenuli meč.

Bopanna i Paes su puno bolje otvorili meč i brejk za 3:1 u prvom setu im je bio dovoljan da ga osvoje. Pavić i Škugor nisu imali nikakve šanse na servis Indijaca, a tako je bilo sve do sredine drugog seta. Paes i Bopanna imali su po jednu brejk-loptu u svakom od prva dva servis-gema Hrvata u drugom setu, da bi konačno napravili brejk za 4:3.

Očekivalo se da će Leander Paes rutinski obraniti brejk i staviti Indiju u pobjednički situaciju, ali je legendarni 46-godišnji Indijac odmah izgubio servis i zakomplicirao već dobiven meč.

U tie-breaku je Hrvatska vodila 5:3, ali su se Indijci vratili i došli do dvije meč-lopte, no obje protiv servisa. Pavić i Škugor su ih spasili i napokon realizirali treću set-loptu i dobili tie-break 11:9.

Dramatično izgubljeni treći set odrazio se na igru indijskog para koji je pao i hrvatski par je Bopanni oduzeo servis za 3:2 i odmah potvrdio brejk u sljedećem gemu. Indijci su bili u izgubljenoj situaciji, ali je Škugor treći put u meču izgubio servis za 4:4 i omogućio im povratak. Nevjerojatno, Škugor je kod vodstva Indije 6:5 i četvrti put izgubio servis i Paes i Bopanna su osvojili prvi bod za Indiju.

PAVIĆ/ŠKUGOR - BOPANNA/PAES 3:6, 7:6(9), 5:7

HRVATSKA - INDIJA 2:1

TIJEK SUSRETA:

TREĆI SET:

5:7 GEM, SET, MEČ! Škugor je četvrti put izgubio servis i Indija je osvojila prvi bod.

*5:6 Paes je lako dobio svoj servis i Škugor, koji je triput gubio servis, servirat će za ostanak u meču

5:5* Pavić nije dopustio još jedan gubitak servisa i na nulu je dobio gem

*4:5 Brzinski su Indijci potvrdili brejk i Pavić će servirati za ostanak u meču

4:4* BREJK! Škugor je prvo spasio 15:40, ali nije uspio treću brejk-loptu koju je Paes realizirao sjajnim volejem. Drama u Domu sportova...

*4:3 Bopanna je bez problema dobio gem

4:2* Lagani gem za Hrvatsku i čudo bi se moralo dogoditi da Indijci ovo okrenu

*3:2 BREJK! Bopanna je očajno odigrao ovaj gem. Hrvatska je imala 0:40 i iskoristila je drugu brejk-loptu

2:2* Došli su Indijci do 30:30 na servis Škugora, ali više od toga nisu mogli

*1:2 Nakon dramatične završnice drugog, u trećem setu igra se rutinski

1:1* Na isti način odgovara i Pavić

*0:1 Bopanna bez većih problema otvara treći set

DRUGI SET:

7:6 SET! Hrvatska je spasila dvije meč-lopte i konačno realizirala treću set-loptu za izjednačenje na 1:1

9:9...

Set-lopta, 9:8...

Hrvatska je imala 5:3, ali sad je 6:6...Indija je imala meč-loptu...

Hrvatska ima mini-break 4:2...

*6:6 TIE-BREAK!

6:5* Imali su Indijci 0:30 i činilo se da će Škugor treći put izgubiti servis, ali se Franko izvukao i Indija će još jednom morati servirati za ostanak u setu

*5:5 Bopanna rutinski

5:4* Sedam poena zaredom za Hrvatsku tjera Indijce, koji su imali meč u rukama, moraju servirati za ostanak u setu

*4:4 BREJK! Uspjela je Hrvatska napraviti brejk! Indija je imala 30:15 da bi Pavić na 30:30 tražio challenge na dosuđeni aut i tako je došao do brejk-lopte na koju je Paes poslao volej u aut

3:4* BREJK! Bilo je pitanje vremena. Indijci prijete cijeli set i Škugor je drugi put u ovom meču izgubio servis. Teško će naš par ovo okrenuti...

*3:3 Prvi put je Hrvatska došla na 30:30, ali je Pavić onda odigrao na reket Paesu koji rutinski volejem omogućava gem-loptu Bopanni. As za 3:3

3:2* Eto Indijaca opet do izjednačenja, ali ovaj put nisu imali brejk-loptu i Pavić je odservirao za 3:2

*2:2 Uspjeh je našem paru kad osvoji ijedan poen na servis Indijaca. Imali su naši 0:15 i dobru situaciju da prvi put stistnu servis protivnika, ali ne daju se Bopanna i Paes. Indijci su na servisu izgubili samo sedam poena

2:1* Brejk-lopta! Opet su Indijci imali priliku za brejk, ali Škugor se izvukao dobrim servisom koji je Pavić pretvorio u poen

1:1* Odličan gem s obje strane, ali Indijci ne daju ni najmanju šansu na svojem servisu

1:0* Brejk-lopta! Odlični Indijci došli su do prednosti i na brejk-loptu imali su drugi servis, ali je Paes katastrofalno reternirao i Pavić je uspio zadržati servis

PRVI SET:

3:6 SET! Došla je Hrvatska do 30:30, ali je Paes zadržao servis za prvi set

3:5* Škugor je odservirao na nulu i Paes će servirati za prvi set

*2:5 Nikakvu šansu Indijci ne daju na svoj servis. Izgubili su samo četiri poena nakon svojeg početnog udarca

2:4* Pavić je na svojem servisu izgubio samo jedan poem u ovom gemu

*1:4 Bez problema je Bopanna potvrdio brejk i Indijci su na korak do prvog seta

1:3* BREJK! Sjajno su Indijci reternirali u ovom gemu. Škugor je imao 30:0, ali su Bopanna i Paes dobili četiri poena zaredom i vode 3:1

*1:2 Kako zasad stvari stoje, teško će ovdje biti brejkova u prvom setu

1:1* Pavić je bez ikakvih problema dobio prvi gem

*0:1 Lagani prvi gem za Indijce

Indijci prvi serviraju, meč otvara Rohan Bopanna.