HRVATSKA NOĆ U NBA-u Hezonja i Bogdanović briljirali kao najbolji strijelci utakmica

MARIO HEZONJA i Bojan Bogdanović odigrali su sjajne utakmice za Orlando i Indianu u najjačoj košarkoj ligi svijeta.

Magic je u gostima dobio Miami 111:109, a najbolji igrač i strijelac floridskog derbija bio je Dubrovčanin.
Hezonja je odigrao možda najbolju utakmicu sezone u NBA-u. Za 31 minutu ubacio je 20 koševa i tako sa suparnikom Joshom Richardsonom podijelio naslov najboljeg strijelca utakmice. Iz igre je gađao 7/14.
Istaknuo se sa četiri trice iz devet pokušaja, a pogodio je i oba slobodna bacanja.
Dodao je pet skokova, dvije ukradene lopte, jednu blokadu i tri asistencije, među kojima je najzapaženija ona bez gledanja za Biyomba u prvoj četvrtini.
Upravo je taj dio utakmice bio Hezonjin najbolji. Orlando je uvjerljivo izgubio prvu četvrtinu (26:35), ali na životu i u utakmici održao ih je hrvatki junak. Hezonja je do tada zabio čak 11 koševa.
Orlando, koji je na dnu Istoka, ne može popraviti svoju situaciju, ali je Miamiju zadao udarac u borbi za playoff.

Dvije tisuće milja dalje igrao se još jedan važan meč za poredak na Istoku. Tamo je takmicu sezone odigrao je još jedan hrvatski košarkaš. Bojan Bogdanović s 29 koševa bio je daleko najbolji strijelac susreta u porazu Indiane kod bivšeg Babinog kluba Washingtona 102:111.
Trener McMillan posebno ga je nahvalio nakon meča:
Bogdanoviću je to najefikasnija utakmica ove sezone. Iz igre je gađao 9/15 ili 60 posto.
Poput Hezonje, istaknuo se tricama 5/7, a bio je precizan i iz slobodnih bacanja 6/7. Šuterski odličnu partiju upotpunio je sa četiri skoka, dvije asistencije, te po jednom ukradenom loptom i