HRVATSKA - SRBIJA 24:21

HRVATSKA - SRBIJA 24:21 Čudesni Duvnjak i Šego slomili Srbiju

HRVATSKA rukometna reprezentacija je u trećem kolu skupine A u Grazu s 24:21 pobijedila Srbiju i s maksimalnim učinkom izborila je drugi krug.

Bila je ovo izuzetno zanimljiva i uzbudljiva utakmica s obzirom na činjenicu da je dvoboj bio lišen rezultatskog imperativa. Naime, Hrvatska je kolo prije osigurala prvo mjesto i prijenos oba boda u drugi krug, dok Srbija ni pobjedom nije mogla izbjeći zadnje mjesto u skupini.

Srbija je odigrala daleko najbolju utakmicu na turniru, pružila je fantastičan otpor Hrvatskoj, držala ju je u šaci 40 minuta, ali ipak nije mogla izdržati. Čudesni Duvnjak i nevjerojatni Marin Šego kreatori su još jedne pobjede. Marin Šego je upisao nevjerojatnih 15 obrana (43 posto), a Duvnjak je u nastavku uništio Srbiju.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 5:2, uz čak šest obrana Marina Šege u prvih 10 minuta susreta. Međutim, u nastavku prvog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, okrenula je rezultat i na odmor je otišla s dva gola razlike (10:8).

Srbija je držala vodstvo i u prvih 15 minuta nastavaka, no Hrvatska tada radi seriju od 5:0 i d minus dva (12:14) bježi na +3 (17:14). Deset minuta prije kraja imali smo +6 (21:15) i do kraja susreta obranili smo vodstvo za konačnih 24:21.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak s po pet golova, dok su Luka Cindrić, Zlatko Horvat i Igor Karačić zabili po tri gola. Sjajni Marin Šego utakmicu je završio s 15 obrana. Kod Srbije je najefikasniji bio Lazar Kukić s četiri gola.

U drugom susretu u skupini Bjelorusija je u izravnom okršaju za prolaz pobijedila Crnu Goru s 36:27 (17:11). Bjelorusija je ovom pobjedom osigurala nastavak natjecanja, ali u drugi krug ide bez bodova.

Hrvatska je završila natjecanje u skupini A s tri pobjede i u drugi krug prenosi dva boda. Dalje, ali bez bodova ide i Bjelorusija, dok je za Crnu Goru i Srbiju EP završio.

Osim Hrvatske, u skupini I igrat će i Španjolska, Njemačka te Bjelorusija. Hrvatska i Španjolska sele u Beč s po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom.

Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak, kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B.

Tijek utakmice:

KRAJ

59' Lazar Kukić četvrti gol

59' Cindrić novi gol za +5

57' Nove tri ukradene lopte i evo Hrvatske na +4

55' Nova kriza Hrvatske. Srbija je samo na -2

53' Sretenović zabija za 17:21

51' Nova krađa Duvnjaka i Karačić zabija u prazan gol. Kukić smanjuje na -6

50' Nova krađa lopte i Duvnjak ide na odmor. Krasan gol Karačića i Srbija ostaje bez Pušice

49' Krasno Šipić s crte za +3

49' Nevjerojatno. Šego je obranio čisti zicer Radivojeviću

48' Radivojević sa sedam metara za 15:17

48' Hrvatska je u naletu. Nova krađa Duvnjaka i evo nas na +3. Hrvatska radi 5:0 seriju

46' Kako Duvnjak krade loptu i zabija za novo vodstvo. Duvnjak krade još jednom i Mandić iz kontre za 16:14

45' Novi zicer i Šego brani. 14 obrana Šege. Na 50 posto je

43' Obrane nam nema, ali ima Šege. Dva zicera u jednom napadu, a Duvnjak zabija u tranziciji

42' Stepančić je ostao ležati, a Mandić dobiva dvije minute

42' Srbija igra odlično. Nikolić vraća na +2

40' Cupara s igračem manje brani zicer Šipiću

37' Horvat promašuje zicer, a Crnoglavac zabija za +1 za Srbiju

36' Horvat sa sedam metara izjednačuje na 12:12

35' Duvnjak vraća na -1

34' Stepančićeva golčina za 10:11. Luka ima 4/6. Srbija vraća preko Nikolića na 12:10

33' Igrač više za Srbiju i Vanja Ilić vraća na +2

32' Šego s krila brani još jedan zicer, a Cindrić zabija za 9:10

31' Duvnjak se vraća u prvu sedmorku. U prvom dijelu je igrao 18 minuta. U tom trenutku smo vodili.

KRAJ PRVIH 30 MINUTA

30' Marcelić mora na dvije minute van. Mandić u vratnicu. Hrvatska je zabila samo osam golova u prvih 30 minuta. Devet minuta smo bez gola

29' Musa ide van na dvije minute. Šegina osma obrana i još jedan zicer

28' Novi neiskorišteni napad. Sedam minuta smo bez gola

26' Srbija s krila za +2, 10:8 je. Mamiću brani Cupara. Srbija ima napad za +3. Težak promašaj Mošića s devet metara

25' Nova izgubljena lopta Hrvatske. Pasivni napad bez ideje

23' Živan Pešić zabija za 8:8. Hrvatska gubi loptu, a Kukić zabija za prednost Srbije 9:8

20' Krasna akcija. Cepelin Cindrića za Stepančića

18' Kukić sa sedam metara od poda, ispod Šege. Horvat sa sedam metara lob za 7:6

17' Mamiću Cupara brani. Dojma smo da Hrvatska igra rekreativno, s pola snage

16' Musa iz gužve na crti za 6:4, Lazar Kukić za 5:6

15' Stepančiću Cupara brani, Šego Pušici ne

14' Mamić mora van na dvije minute. Nemanji Iliću brani Šego. Sedma obrana već

12' Pušica s osam metara uz puno sreće za 3:5

11' Novi zicer i nova obrana Šege, peta od sedam. Duvnjak zabija za 5:2

10' Srbija gubi loptu, a Stepančić iz kontre zabija za 4:2

9' Loša akcija s igračem više, kontra Srba, a Šego skida čisti zicer. Umjesto Srbije, Karačić zabija za 3:2

8' Šipić je na crti grubo srušen i imamo dvije minute igrača više

7' Bogdan Radivojević s desnog krila za 2:2

6' Luka Stepančić nakon izrađene akcije za 2:1

5' Novi napad ne koristimo i Nikolić zabija za 1:1

4' Cupara brani prvi šut, a Šego brani i novi zicer. Tri šuta, tri obrane

3' Dva šuta Srbije, dvije obrane Šege

1' Počela je utakmica. Hrvatska ima prvi napad. Hrvatska je krenula u najjačoj postavi. Mandić odmah s krila

HRVATSKA: Ašanin, Šipić, Matanović, Ravnić, Stepančić, Mamić, Cindrić

Klupa: Šego, Mandić, Horvat, Musa, Hrstić, Šarac, Duvnjak, Karačić

SRBIJA: Cupara, Nikolić, V. Ilić, Radivojević, Kolaković, Crnoglavac, Kukić

Klupa: Ivanišević, N. Ilić, Đukić, Marsenić, Pešić, Mošić, Sretenović, Pušica, Zelenović

Srbija je u prvoj utakmici skupine prvo poražena od Bjelorusije 35:30, da bi prekjučer pala od Crne Gore 22:21 u napetoj završnici. S druge strane, Hrvatska je upisala lagane pobjede protiv Bjelorusa i Crnogoraca s odličnom gol-razlikom +14.

Hrvatska će skupinu završiti na prvom mjestu i tako će u drugi krug prenijeti dva boda. Utakmice drugog kruga igrat će se u Beču. Duvnjak i društvo vjerojatno će igrati u skupini s Njemačkom, Španjolskom, Austrijom i Makedonijom. U polufinale će proći dvije najbolje reprezentacije iz skupine.

Uoči utakmice:

19:20 Bjelorusija je u 3. kolu skupine A rukometnog Eura razbila Crnu Goru 36:27 i plasirala se u drugi krug, a Crnogorci su ispali.

18:45 Iz Graza je Indexov reporter Josip Bilić javio da večeras neće igrati Marino Marić zbog bolova u leđima

18:30 Počela je utakmica Crne Gore i Bjelorusije. Nakon 15 minuta Crnogorci vode 6:5.

17:30 Dvorana se puni hrvatskim navijačima

17:00 Hrvatska je, iako je ranije osigurala prolazak, ogromni favorit na kladionicama. Koeficijent na Hrvatsku je oko 1.15, a na Srbiju iznad 7.

16:15 Za dva sata počinje okršaj Crne Gore i Bjelorusije, susret koji će odlučiti drugog putnika iz ove skupine u drugi krug.

Šego: Dat ćemo sve od sebe

Unatoč nevažnosti rezultata večerašnje utakmice, golman Marin Šego napominje kako je svaka utakmica protiv Srbije puna naboja.

"Srbija ima dobre skakače i šutere, ali mi igramo dobro u obrani. Ovakve utakmice imaju dodatan naboj htjeli mi to ili ne. Mi ćemo sigurno dati sve od sebe da pobijedimo", rekao je Šego.

"Poštujem reprezentaciju Srbije"

Na oprez poziva i izbornik Lino Červar.

"Hrvatska je prvi cilj ispunila. Kao pobjednik skupine s dva boda odlazimo u Beč. To je maksimalno što smo mogli. Preostaje nam još jedna utakmica protiv Srbije. Neovisno o svemu dosad postignutom, cijenim i poštujem reprezentaciju Srbije koja ima više od jednog dobrog pojedinca.

Pogledajte samo Cupara, Ivaniševića, braću Pirić, Radivojevića, Marsenića, Sretenovića, malog Vujića... Nije nam svejedno kako ćemo završiti dio turnira u Grazu, ali svakako ćemo malo gledati kako da one najangažiranije igrače kod nas malo sačuvamo", dodao je.

Tijek utakmice možete pratiti na Indexu.

*Sadržaj donosi Index u suradnji s PPD-om, te u skladu s najvišim profesionalnim standardima.

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz rukometni Euro i Hrvatsku, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: rukomet.

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.