Hrvatska u polufinalu vaterpolskog SP za juniore

U četvrtfinalu Svjetskog juniorskog prvenstva, koje se održava u Argentini, vaterpolisti Hrvatske pobijedili su Grčku 6:4 (1:0, 2:0, 0:1, 3:3).

U prve dvije četvrtine odlično je funkcionirala hrvatska obrana. Grci su ostali bez pogotka, a mi smo golovima Žanetića, Antonijevića i Petkovića došli do vodstva 3:0. U posljednjem napadu u drugoj četvrtini mogli smo i povećati vodstvo, ali nismo iskoristili kontru.

U trećoj četvrtini naši su strijelci mirovali, nisu iskoristili četiri prilike s igračem više, pa su Grci smanjili na 1:3. No, početkom posljednje dionice Antonijević pogađa za 4:1 i time je susret praktično bio riješen.

Kod Hrvatske najefikasniji su bili Petković i Antonijević sa po dva pogotka, a po jednom su se u strijelce upisali Žanetić i Marković.

U petak je na rasporedu polufinale, a Hrvatska igra protiv Španjolske, koja je pobijedila Australiju sa 8:3.

U drugom polufinalu sastaju se Italija i Srbija i Crna Gora.