Hrvatska U-19 reprezentacija izgubila od Češke, sve je dalje od plasmana na Euro

HRVATSKA U-19 reprezentacija izgubila je 3:1 od Češke na startu elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Iako su izabranici Josipa Šimunića u utakmici koja se igrala u Portugalu poveli u 29. minuti golom Lokomotivinog stopera Mateja Matića, Česi su samo tri minute kasnije poravnali preko Lukasa Ambrosa.

U drugom dijelu su Matej Sin u 56. i Daniel Šmiga u 86. minuti donijeli pobjedu Česima. Hrvatskoj su porazom značajno umanjene šanse za plasman na Euro jer će samo prvoplasirana ekipa iz skupine imati tu čast. U grupi su još Portugal i Švedska, a sve utakmice odigrat će se u idućih šest dana u Portugalu.

Hrvatska je danas nastupila u sastavu: Sajko - Gubijan, Živković, Matić, Bodetić (od 46. Bukvić) - Lukanić, Krivak (od 62. Capan) - Šotiček, Brajković, Rukavina - Antunović (od 62. Topić).