Hrvatske juniorke osvojile dva zlata, srebro i broncu na Europskom judo kupu

Nakon što se prošlog vikenda Europski judo kup u kategoriji juniora održao u Sarajevu, ovaj vikend na redu je bila Podgorica. Hrvatske judašice i ovaj put vraćaju se s nekoliko medalja, a nakon prvog dana natjecanja Hrvatska se nalazi na prvom mjestu u ukupnom poretku s dvije zlatne medalje, jednom srebrnom i jednom brončanom medaljom.

Zlato su osvojile Nika Markulin i Lorena Perković, Nika Jakuš osvojila je srebrnu medalju, a Vedrana Miljević brončanu.

Plasmane su ostvarile još Marta Voraček koja je osvojila peto mjesto te Nika Slaček koja je osvojila sedmo mjesto.

Dva zlata

Bravoooo curke! Dva zlata, dva puta je svirala Lijepa naša🇭🇷 🥇Nika Markulin -63 kg (JK Jaska) i 🥇Lorena Perković -78 kg...

Objavljuje Judo ZagrebSubota, 9. ožujka 2024.

Nika Markulin do zlata je došla u kategoriji do 63 kg pobjedama protiv Crnogorke Nurković, Albanke Kovaci, Poljakinje Badure, a u finalu je savladala Talijanku Corbo.

Lorena Perković i Nika Jakuš borile su se u finalu kategorije do 78 kg. Perković je prije toga savladala Talijanku Giusti i Pajić iz BiH dok je Jakuš finale s Perković izborila pobjedama protiv Grkinje Kanellopoulou te Finkinje Krapu.

Miljević brončana

PODGORICA JUNIOR EUROPEAN CUP 2024 🇲🇪 Vedrana Miljević brončana! 🥉👏🏼 U kategoriji do 78kg Vedrana upisuje poraz u...

Objavljuje Judo & jujitsu Black BeltSubota, 9. ožujka 2024.

Vedrana Miljević iz zagrebačkog Judo kluba Black Belt u kategoriji do 78 kg prvu je borbu u Podgorici izgubila od Finkinje Krapu, zatim je u repasažu pobijedila Kanellopoulou te u borbi za broncu Pajić.

Hrvatska će sutra imati priliku osvojiti još medalja jer će se sutra u Podgorici natjecati još 8 naših juniora.