Hrvatski reprezentativac upisao šestu asistenciju pred Svjetsko prvenstvo

GLASGOW RANGERS ostvario je tešku pobjedu 1:0 na domaćem terenu protiv Heartsa u utakmici 15. kola škotskog Premiershipa. Do 66. minute nije bilo golova, no tada je hrvatski reprezentativac Borna Barišić asistirao, a Malik Tillman postigao pogodak vrijedan tri boda. Barišiću je to šesta asistencija ove sezone.

Odigrao je cijelu utakmicu za Rangers, dok je Antonio Mirko Čolak izašao iz igre odmah nakon jedinog pogotka. Podsjetimo, izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić uvrstio je Barišića na popis za Svjetsko prvenstvo u Kataru, koje počinje 20. studenog, dok Čolak nije.

Celtic je u gostima pobijedio Motherwell 2:1 golovima Japanaca Kyoga Furuhashija u 15. i Daizena Meade u 84. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Celtic koji je time zadržao sedam bodova prednosti na vrhu ljestvice u odnosu na Rangerse.