HSV drugi put zaredom poražen u gostima: Leverkusen slavio sa 4:2

NOGOMETAŠI Bayera napokon su razdragali svoje navijače pobjedom u Leverkusenu protiv HSV-a 4:2 u 26. kolu nogometne Bundeslige.

Momčad Bayera, koju vodi 64-godišnji trener Jupp Heynckes, okončala je s ovom utakmicom period od tri utakmice u kojima se nije osladila pobjedom, te hamburškom sastavu nanijela drugi uzastopni gostujući poraz. HSV je prije dva tjedna izgubio i na Allianz Areni od Bayerna 1:0.

Mladen Petrić odigrao je na BayAreni svih 90 minuta, a u 11. minuti mogao se, pri rezultatu 0:0, upisati u strijelce. Fino si je gurnuo loptu u for, ali je šutirao ometan od dvojice domaćih braniča. Domaći vratar Adler, koji je istrčao, uspio je prebaciti, ali je lopta umjesto u praznoj mreži ipak završila malo pokraj gola.

Stefan Kießling, najbolji strijelac Bundeslige, postigao je dva pogotka za domaću momčad. Za 1:0 je zabio u 22. minuti, nakon što mu je loptu u for sjajno gurnuo Barnetta, a za 3:1 u 62. minuti glavom, nakon što je Renato Augusto ispremiješao gostujuću obranu na desnoj strani, a potom ga poslužio idealnim centaršutom.

Nakon prvog Kießlingova pogotka na utakmici, HSV se vratio u igru izjednačivši u 33. minuti. Vratar domaćih Adler krenuo je na boksanje jedne duge lopte te se u skoku sudario s finskim veteranom Hyypijom, pa je Ze Roberto imalo laganu zadaću pospremanja lopte u praznu mrežu.

U 55. minuti je Derdiyok zabio gol glavom za 2:1, svoj 12. bundesligaški gol, a sedam minuta kasnije je drugi put na utakmici na scenu stupio Stefan Kießling s već opisanim drugim golom na utakmici, ukupno 16. ove sezone u Bundesligi. Dva pogotka manje postigli su Edin Džeko iz Wolfsburga i Kevin Kuranyi iz Schalkea. Džeko i Kießling dijele prvo mjesto na ljestvici na kojoj se zbrajaju golovi i asistencije, obojica sa po 26 bodova. Nijemac je zabio dva gola više, a Bosanac ima dva dodavanja za gol više.

HSV je ugrozio pobjedu domaćina u 83. minuti golom Rozenhala, no, već u sljedećoj minuti je Castro lijepim udarcem poentirao za konačnih 4:2.

Bayern vodi na ljestvici sa 56 bodova, drugi je Schalke sa 54, a Bayer na trećem mjestu sada ima 53 boda. HSV je ostao peti sa 43 boda. Ispred Petrićeve aktualne momčadi je njegov bivši klub, dortmundska Borussia sa 45 bodova.

Bundesliga, 26. kolo (nedjelja):

Hoffenheim – Werder 0:1 (Pizarro 80)

Bayer – HSV 4:2 ( Kießling 22, 62, Derdiyok 55, Castro 84 / Ze Roberto 33, Rozehnal 83)