TALIJANSKI KUP

Ibrahimović i Lukaku umalo se potukli. Bijesnog Lukakua jedva su uspjeli zadržati

ZLATAN IBRAHIMOVIĆ i Romelu Lukaku žestoko su se sukobili u posljednjim trenucima prvog poluvremena četvrtfinalne utakmice talijanskog kupa između Intera i Milana (2:1).

U 31. minuti Ibrahimović je lijepim golom doveo Milan u vodstvo, a Interovi igrači postajali su sve nervozniji, što se vidjelo na Lukakuu kojeg je Ibrahimović isprovocirao.

Belgijac i Šveđanin glavom o glavu su krenuli jedan na drugog i odmah su ih došli razdvojiti suigrači.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SITUACIJU

Situacija je bila na rubu većeg incidenta, što se vidjelo kada je sudac Paolo Valeri svirao kraj prvog poluvremena. Lukaku je bijesno krenuo prema Ibrahimoviću koji se zaputio u svlačionicu, a kako ne bi došlo do većih problema, morali su intervenirati prisutni na terenu.

Obojica su dobili žute kartone.

Lukaku je navodno Ibrahimoviću rekao da mu se prestane smijati, a Ibrahimović mu je uzvratio: "Hajde, idemo."

Ibrahimović je u 58. minuti isključen zbog drugog žutog kartona zbog faula na centru nad Kolarovim, a Lukaku je iz penala u 71. minuti izjednačio rezultat. Pobjedu Interu donio je Christian Eriksen u 97. minuti.