Intervencija Bebeka i Zebeca u VAR sobi za preokret Kazahstana u Finskoj

NOGOMETNA reprezentacija Kazahstana preokretom je došla do pobjede na gostovanju u Helsinkiju svladavši Finsku s 2:1 u utakmici 8. kola skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024.

Domaća reprezentacija je povela u 28. minuti pogotkom Roberta Taylora. U 77. minuti Baktijor Zajnutdinov precizno je izveo kazneni udarac za 1:1, a isti je igrač postigao pogodak i za konačnih 2:1 u 89. minuti.

Finska je vodila, a onda je Kazahstan dobio kazneni udarac nakon VAR intervencije hrvatskih sudaca Ivana Bebeka i Marija Zebeca koji su  bili VAR suci. Zabio je Zajnutdinov iz kaznenog udarca, a isti je igrač postigao pogodak i za konačnih 2:1 u 89. minuti. Finska je ovim porazom izgubila sve šanse za plasman na EP.