ISLANDSKI rukometaš Ýmir Örn Gíslason izjavio je nakon poraza od Danske u polufinalu Europskog prvenstva kako je ponosan na svoju momčad unatoč ishodu te je najavio borbu za brončanu medalju protiv Hrvatske. Podsjetimo, Island je u polufinalu poražen od Danske 28:31, dok je Hrvatska istim rezultatom poražena od Njemačke u drugom polufinalu. Utakmica za broncu igra se sutra s početkom u 15:15.
Gíslason smatra da je utakmica Islanda i Danske prelomljena u završnici. "Petnaest minuta prije kraja zabili su dva gola zaredom, a onda su uslijedili promašeni sedmerci, isključenja na dvije minute i slično. Unatoč ovom užasno frustrirajućem porazu, ponosan sam na momčad. Svi su ostavili srce na terenu", rekao je islandski reprezentativac.
Za njega je ovo bila prva polufinalna utakmica na jednom velikom natjecanju s reprezentacijom.
"Zbog ovakvih se stvari bavimo ovim sportom. Sjajno je ovo doživjeti. To je privilegija, pogotovo kad to radite sa svojim najboljim prijateljima, u koje imate bezrezervno povjerenje i s kojima želite nešto osvojiti", istaknuo je i najavio dvoboj s Hrvatskom:
"Završit ćemo posao u nedjelju. Želimo tu broncu. U svaku utakmicu ulazimo da bismo pobijedili. Sada se moramo oporaviti, a onda nosimo broncu kući."