Ivanušec se vratio u prvih 11 Feyenoorda i bio jedan od najboljih na terenu

DALEKO teže nego što se očekivalo aktualni nizozemski prvak Feyenoord je u susretu 22. kola Eredivisie pobijedio RKC Waalwijk s 1:0. Gosti su od 35. minute igrali s igračem manje nakon što im je isključen vratar Etienne Vaessen zbog igranja rukom izvan svog šesnaesterca. Waalwijk se odlično branio sve do 85. minute kada je Mats Wieffer zabio za pobjedu Feyenoorda. Luka Ivanušec je za domaći sastav igrao do 78. minute i odigrao sjajnu utakmicu.

Podsjetimo, nije startao ni u jednoj od zadnjih pet prvenstvenih utakmica, a najveću minutažu imao je u pretprošlom kolu kada je sjajno namjestio gol u gradskom derbiju sa Spartom. Osim toga je odigrao triput po deset minuta, dok protiv Twentea nije ni ušao u igru, prvi put otkad je u Nizozemskoj.

Na ljestvici vodi PSV koji je u petak pobijedio Heracles s 2:0. Momčad iz Eindhovena ima 62 boda, Feyenoord je drugi s 10 bodova manje, dok Twente na trećem mjestu ima 44 boda. Ajax je peti sa 36 bodova.