Ivica Zubac potvrdio da je u najboljoj formi sezone: Suigrači i treneri mi vjeruju

NAKON što je bio ključ pobjede nad Nikolom Jokićem i Denver Nuggetsima, Ivica Zubac dan poslije ostvario je četvrti uzastopni double-double u uvjerljivoj pobjedi LA Clippersa nad Utah Jazzom 131:102. Za 21. dvostruko dvoznamenkasti učinak ubacio je 12 poena (šut 5/6, slobodna bacanja 2/2) i 10 skokova uz dvije asistencije, tri blokade i jednu ukradenu loptu.

Zubac je bio jedan od čak osam clippersa koji su postigli barem 10 poena. Terance Mann se zaustavio na 19, a najsvestraniji je bio James Harden s 13 poena, 10 skokova i 15 asistencija. Za goste je najviše zabio Talen Horton-Tucker (17), a Luka Šamanić za tri minute je uhvatio jedan skok i promašio jedan šut.

"Suigrači i treneri mi vjeruju, igram agresivno, donosim energiju, to je ono što momčad treba od mene i moram tako nastaviti", prokomentirao je Zubac svoj četvrti uzastopni double-double, što mu je rekordni niz u ovoj sezoni.

Zadržali prednost nad Dallasom

Clippersi su ovom pobjedom, petom u zadnjih šest utakmica, zadržali dvije pobjede prednosti na Dallas Mavericksima, koji im u završnici sezone prijete oduzimanjem četvrtog mjesta na Zapadu. "Konstantnost je najvažnija, radimo puno dobrih stvari, posebno u obrani, nakon što smo malo pali zadnjih tjedana. Samo treba tako nastaviti", rekao je Zubac.

Dallas je bez Luke Dončića svladao Golden State Warriorse 108:106 košem PJ-a Washingtona pet sekundi prije kraja, nakon čega Klay Thompson nije uspio uzvratiti tricom. Washington je predvodio Mavse s 32 poena, a Kyrie Irving dodao je 26. Za Warriorse je Stephen Curry ubacio 28, a Dario Šarić nije igrao.

Bojan Bogdanović je u porazu New York Knicksa u gostima kod Chicago Bullsa 108:100 za 20 minuta postigao devet poena (šut 3/9, trice 1/4, slobodna bacanja 2/2) uz po jedan skok i asistenciju te dvije izgubljene lopte. Knicksi su se tako propustili probiti na četvrto mjesto Istoka, na kojem je s istim omjerom Orlando (45-32).