Južna Koreja bolja od Hrvatske

NAKON poraza od Mađarske, rukometašice Hrvatske izgubile su i drugi dvoboj u Skupini 1, drugog kruga Svjetskog prvenstva u St Peterburgu, ovoga puta od Južne Koreje 34:38 (19:20).

Baš kao i susretima protiv Rusije i Mađarske, presudile su brojne pogreške hrvatskih igračica u posljednjim minutama utakmice.

U trenucima kada se lomio rezultat i odlučivalo o pitanju pobjednika, serija pogrešaka naših reprezentativki omogućila je Koreankama da upišu bodove. Tijekom utakmice hrvatska ekipa se nekoliko puta vratila iz rezultatskog minusa, čak došla i do vodstva, a onda u "crne tri minute" sve prosula.

Tri velike pogreške (promašeni sedmerac, zicer s crte, te koraci u napadu) i tri brza pogotka suparnica za 33:30 pet minuta prije kraja utakmice posve su uništile sve nade Josipa Šojata u prvu pobjedu u drugom krugu. Najefikanije u hrvatskim redovima bile su Nikica Pušić i Svitlana Pasičnik sa po 7 pogodaka, dok je Dijana Golubić postigla 5 pogodaka. U redovima suparnica nezadržive su bile Yopung Sook Huh sa 12 i Sun Hee Woo sa 10 pogodaka.

HRVATSKA: Jelčić, Grubišić, Tatari 4, Hrgović, Čop 2, Golubić 5, Arslanagić 4, Pušić 7, Horvat, Pasičnik 7, Popović, Franić 5, Vresk, Pensa.

JUŽNA KOREJA: Moon, Soon, Woo 10, Huh, Lee 4, Song 1, E.J. Kim, C.Y. Kim 5, Huh 12, Lee, Myoung, Kank, Choi

Isključenja: Hrvatska 8 minuta, Južna Koreja 8 minuta

Sedmerci: Hrvatska 7 (6), Južna Koreja 9 (9)