Kasai za vječnost: Legendarni djedica na Planici skočio 500. put u Svjetskom kupu

JEDAN od najvećih skijaša skakača, legendarni Japanac Noriaki Kasai na Planici je skočio čak 500. put u Svjetskom kupu. 43-godišnji velikan već je odavno rekorder, no ovaj jubilarni nastup samo je kruna jedne nevjerojatne karijere.

Kasai je uz činjenicu da ima najdužu karijeru u povijesti Svjetskog kupa, također i najstariji pobjednik ikad.

Na Planici je skočio dva puta po 225 metara i natjecanje je završio na sjajnom šestom mjestu.

Iako je daleko najstariji među kolegama, a većini može biti i otac, Kasai je itekako konkurentan među svim tim klincima i nerijetko dolazi do postolja, a zbog svoje veličanstvene karijere te karizme, jedan je od najobožavaniji skakača svih vremena.

Kasai je u karijeri 17 puta pobijedio u Svjetskom kupu, bio je svjetski prvak u letovima 1992., a ima i tri medalje sa Olimpijskih igara i Svjetskih prvenstava.