EUROPA LIGA

Klinac ušao u povijest Manchester Uniteda

MASON GREENWOOD se dva tjedna prije 18. rođendana upisao u anale jednog od najvećih klubova na svijetu.

U 73. minuti utakmice prvog kola skupine Europa lige mladi krilni napadač Manchester Uniteda postigao je gol za pobjedu 1:0 protiv Astane.

Tako je postao prvi igrač rođen u ovom mileniju koji je zabio za seniorsku momčad Uniteda.

Greenwood je prošle sezone briljirao za U-18 ekipu Uniteda u Premier League i u Ligi prvaka za mlade kao napadač, a Solskjaer ga je u proljetnom dijelu priključio prvoj momčadi i koristio na desnom krilu.

U prvih pet kola ove sezone sakupio je 47 minuta kao rezerva, a u prvom nastupu kao prvotimac postigao je gol za povijest.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku Greenwoodovog gola možete pogledati OVDJE.