Lazio u deset minuta okrenuo Sampdoriju, oborio klupski rekord i ostao u trci za vrh

LAZIO ne odustaje od borbe za Ligu prvaka, pa i Scudetta. Rimljani su preokretom slavili kod Sampdorije 2:1 u 15. kolu Serie A i time se zadržali na petom mjestu.

Momčad Simonea Inzaghija sada ima dva boda manje od Rome (obje ekipe imaju po utakmicu manje), te pet od Juventusa, šest od Napolija i sedam od vodećeg Intera.

Sampdoria je povela u 56. minuti golom Daniela Zapate, a izjednačio je Sergej Milinković-Savić u 80. minuti. Kada se činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, Felipe Caicedo je u sudačkoj nadoknadi gostima donio zlatnu pobjedu.

Zanimljivo, ovo je rekordna sezona Lazija, koji je prvi put u povijesti nakon prvih 14 utakmica u prvenstvu osvojio 32 boda.
Ivan Strinić nije nastupio za Samp, dok je Ivan Vargić utakmicu pratio s klupe gostujućeg sastava.