Leteći Monaco sačuvao prvo mjesto, suigrač nesavladivog Subašića postavio rekord

MONACO se ne želi odreći prvog mjesta u francuskom prvenstvu. Momčad Leonarda Jardima upisala je osmu pobjedu u posljednjih 10 susreta, a ovog puta je u Monte Carlu stradao Nantes s 4:0 u 28. kolu Lige 1.

Danijel Subašić je odlično čuvao gol Monaca u 40. utakmici ove sezone, a ovo je bila 16. utakmica u kojoj nije primio gol.

Gosti su uspjeli izdržati svega četiri minute, jer je Kylian Mbappe nakon greške obrane načeo goste. Na 2:0 povisio je u Valere Germain u 43. nakon asistencije Kamila Glika. Do kraja prvog poluvremena ponovno je Mbappe zabio glavom u prvoj minuti sudačke nadoknade, a točku na i iz penala stavio Fabinho u 59. minuti.

Mbappe je ove sezone zabio 10 golova u prvenstvu te s 18 godina i dva mjeseca postao najmlađi igrač koji je to uspio u povijesti.

Monaco je upisao 20. pobjedu u prvenstvu te sada ima tri boda više od aktualnog prvaka PSG-a i najveće senzacije Nice.