Livaković fantastičnom reakcijom spriječio šok na Maksimiru. Pogledajte obranu

Screenshot: Sportklub

HRVATSKA je pobijedila Armeniju na Maksimiru 1:0 te se kao druga iz skupine D direktno plasirala na Europsko prvenstvo, koje će se nagodinu održati u Njemačkoj. Strijelac jedinog pogotka bio je Ante Budimir u prvom poluvremenu. S obzirom na to da su Wales i Turska odigrali neriješeno (1:1), Turska je na prvom mjestu skupine, Hrvatska na drugom, a Wales s trećeg ide u dodatne kvalifikacije.

Momčad izbornika Zlatka Dalića mogla je i uvjerljivije slaviti. Unatoč tome, u 30. minuti morao ju je spašavati golman Dominik Livaković. Armenci su lijepom akcijom po desnoj strani u priliku izbacili Kama Hovhannisjana. Išao je jedan na jedan s Livakovićem, koji je refleksnom reakcijom fantastično spriječio vodeći pogodak gostiju. Livakovićevu obranu pogledajte ovdje.

Livakoviću je ovo bio 51. nastup za hrvatsku reprezentaciju. Prema podacima Transfermarkta, 17. put je sačuvao mrežu netaknutom, a ukupno je primio 53 gola.