Livaković pobijedio Rebića u derbiju. Fener nakon 10 godina slavio kod Bešiktaša

FENERBAHČE je pobijedio 3:1 kod Bešiktaša u istanbulskom derbiju u 15. kolu turske Superlige. To je povijesno slavlje Fenera jer je na pobjedu kod jednog od najvećih rivala čekao 10 godina.

Gosti su poveli u 10. minuti golom Edina Džeke na asistenciju Dušana Tadića. U 24. minuti domaćin je izjednačio iz penala preko Alexa Oxlade-Chamberlaina. Domagoj Livaković je bio nemoćan obraniti ga na derbiju kojem nije imao nikakvog posla.

Iz penala je zabio i Fener i to preko Tadića u 63. minuti za novo vodstvo, 1:2. Srbin je u drugoj minuti sudačke nadoknade imao još jedan penal, ali nije uspio zabiti. Zato je to napravio Sebastian Szymanski za konačnih 1:3. Kod domaćina je Ante Rebić igrao od početka, ali je primijećen tek po žutom kartonu i zamjeni u 64. minuti.