Real ostao stopostotan uz sudačke poklone, Ajax ide u Europa ligu

REAL je u Amsterdamu svladao Ajax i tako pomogao Lyonu da dohvati drugo mjesto u skupini. Momčad Josea Mourinha slavila je 3:0.

Gosti su poveli preko Callejona u 14. minuti, ali su nakon toga u razmaku od četiri minute Ajaxu poništena dva pogotka. Lodeiro je u 32. minuti bio strijelac, ali je pogodak neopravdano poništen zbog zaleđa- Ajaxa je oštećen i u 36. kada Anita zabija nakon što je lopta pogodila Sulejmanija. I taj je pogodak poništen, iako Sulejmani nije bio u zaleđu.

U 41. Higuain je zabio za 2:0, a Ajax je imao nekoliko prilika u nastavku, ali je Adan to obranio. Konačnih 3:0 postavio je Callejon svojim drugim pogotkom u 90. minuti.

Ajaxu na ruku nije išao ni visoka, 7:1 pobjeda Lyona nad Dinamom. Kopljanici su tako zbog lošije gol razlike pali na treće mjesto i igrat će u Europa ligi.

Liga prvaka, 6. kolo, skupina D:

Dinamo – Lyon 1:7 (Kovačić 40 / Gomis 45, 48, 52, 70, Gonalons 48, Lisandro 64, Briand 75)

Ajax – Real Madrid 0:3 (Callejon 14, 90+2, Higuain 41)

Redoslijed: 1. Real Madrid 18 (+17), 2. Lyon 8 (+2), 3. Ajax 8 (0), 4. Dinamo 0 (-19)