KUP

Lokomotiva se u produžetku izvukla u Zagorju, Šibenik jedva protiv Croatije

LOKOMOTIVA i Šibenik plasirali su se u osminu finala Hrvatskoga kupa nakon dramatičnih utakmica protiv niželigaša.

Momčad Gorana Tomića, koja nikoga nije pobijedila ove sezone, gostovala je kod Gaja iz Mača koji je u prošlom kolu svladao Liku '95 rezultatom 20:2. Favorizirani prvoligaš slavio je 3:2, ali tek nakon produžetka u kojemu je gol za prolazak zabio povratnik Josip Pivarić.

Lokomotiva je zaigrala u vrlo ozbiljnom sastavu, sa Sammirom u početnoj postavi i probila je domaćine u 56. minuti golom Roka Šimića. No Gaj se vratio u 75. minuti preko Ščurića, da bi Lokomotiva opet povela u 80. minuti.

Činilo se da će Tomićeva momčad zadržati prednosti, ali je Gaj u trećoj minuti sudačke nadoknade izborio produžetak u kojemu je Lokomotiva do pobjede došla golom u 92. minuti.

I Šibenik je morao igrati produžetak u gostima kod Croatije iz Zmijavaca. Nakon 90 minuta bilo je 0:0, a gosti su golovima u 95. i 118. minuti izborili prolazak.

Pravi podvig napravio je četvrtoligaš Zagreb, nekadašnji hrvatski prvak, koji je u gostima s igračem manje nakon produžetka pobijedio Mladost iz Ždralova 1:0.