NHL doigravanje

LUDNICA U PUSTINJI Capitalsi u sjajnoj utakmici slavili u Vegasu i izjednačili finale

Getty Images/Guliver Image

WASHINGTON Capitals su u sjajnoj drugoj utakmici finala doigravanja NHL-a pobijedili Vegas u gostima 3:2 i izjednačili seriju na 1:1.

Apsolutni heroj Capsa bio je golman Braden Holtby koji je obranio 37 udaraca domaćih, a s nekoliko fantastičnih reakcija u zadnjoj trećini je sačuvao vodstvo svoje momčadi.

Nakon što su prvu utakmicu dobili 6:4, Golden Knightsi, kojima je ovo prva sezona u NHL-u, poveli su u 8. minuti golom Jamesa Neala, ali su se Capitalsi vratili pred kraj trećine preko Ellera. Washington je u 26. minuti potpuno okrenuo susret Ovečkinovim golom na power-playu, koji su Capitalsi odigrali savršeno, a tri i pol minute kasnije Orpik je povisio na 3:1.

Ipak, Golden Knightsi su nošeni fantastičnom podrškom domaće publike u 38. minuti smanjili s igračem više na 3:2, a onda je na scenu stupio Braden Holtby koji je u zadnjoj trećini zaustavio sve živo što su igrači Vegasa prema njemu opalili i sačuvao svojoj momčadi prevažnu pobjedu.

Finalna serija sad seli u Washington gdje će se u noći na nedjelju igrati treća utakmica.