Luka Peruzović novi trener tuniškog Sportif Sfaxiena

BIVŠI igrač i trener Hajduka Luka Peruzović dobio je angažman kao trener u tuniskom prvoligašu Sportif Sfaxienu, javlja Infosfoot.net.

Tuniski klub i Peruzović postigli su verbalni sporazum. Hrvatski se trener s čelnicima Sportif Sfaxiena sastao ranije ovoga tjedna, a u petak bi trebao potpisati ugovor i započeti rad u svom novom klubu.

Sportif Sfaxien je odlučio angažirati Peruzovića do kraja ove sezone, nakon što pregovori s portugalskim stručnjakom Tonijem Oliveirom nisu urodili plodom.

Peruzović će imati plaću od 12.000 eura, što je za 3.000 eura manje od onoga što je tražio Oliveira. Isto tako, čelnici kluba obećali su nagraditi Peruzovića sa 1.000 eura za svaku pobjedu u prvenstvu, sa 40.000 eura ukoliko njegov klub osvoji naslov prvaka, 25.000 eura ako osvoji drugo mjesto u prvenstvu, te sa 15.000 eura ako se okiti naslovom pobjednika tuniskog Kupa.

Sportif Sfaxien nakon šest odigranih kola u tuniskom prvenstvu zauzima šesto mjesto s 10 bodova, pet manje od vodećeg Esperancea.

Novi Peruzovićev klub bio je sedam puta prvak Tunisa, a zadnji puta 2005. godine.