Luke Humphries je prvak svijeta u pikadu. Pobijedio je 16-godišnju senzaciju

BRITANSKI pikadist Luke Humphries postao je svjetski prvak. Pobijedio je u finalu 16-godišnjeg Lukea Littlera 7:4 u setovima. Uzbudljiv meč otvorio je Humphries s osvojenim prvim setom rezultatom 3:1 u legovima. Izjednačio je Littler te sjajnom igrom nakon šestog seta vodio 4:2. Upravo je izdominirao u tom šestom setu, u kojem je pobijedio 3:0.

No treći igrač svijeta i favorit u ovom meču Luke Humphries se sabrao i krenuo u čudesnu seriju u kojoj je osvojio pet setova zaredom. Humphries je prošle godine osvojio tri velika trofeja. Aktualni je osvajač Grand Slam of Dartsa, World Grand Prixa i Player’s Championshipa.

Luke Littler (16) bio je senzacija ovog turnira. Najmlađi je igrač u povijesti koji je pobijedio u meču na Svjetskom prvenstvu, a propustio je priliku postati i najmlađi svjetski prvak. Ušao je na turnir kao 164. igrač svijeta, a plasman će mu nakon prvenstva značajno porasti. Publika je bila na strani 16-godišnjaka, no to mu nije pomoglo da dođe do pobjede.