KOŠARKA

Mlada Hrvatska poražena u četvrtfinalu košarkaškog EP-a

HRVATSKA košarkaška reprezentacija do 20 godina upisala je poraz u četvrtfinalu Europskog prvenstva od Francuske 71:63. Francuzi idu u polufinale, dok je Hrvatska ostala bez borbe za medalju.

Francuska je bila nadmoćnija u prvom poluvremenu i imala 16 poena prednosti, no odličnom trećom četvrtinom izabranici Damira Rajkovića uspjeli su se vratiti u meč. Ipak, nisu izdržali do kraja.

Hrvatsku su umalo do preokreta odveli Josip Batinić i Toni Nakić. U posljednjih deset minuta bilo je 47:47. No Francuska je prelomila kad je bilo najvažnije.

Pobjednike su do polufinala predvodili Dylan Affo Mama sa 17 koševa i Ludovic Beyhurst koji je dodao 14 poena.

Toni Nakić bio je najbolji kod Hrvatske s 24 poena, Josip Batinić dodao je 14, a Ivan Vargoč imao 11 poena i isto toliko skokova.