Najgora reprezentacija svijeta opet izgubila. Nije pobijedila u 138 utakmica zaredom

SVETI KRISTOFOR I NEVIS pobijedio je San Marino 3:1 u gostujućoj prijateljskoj utakmici. Filippo Berardi doveo je San Marino u vodstvo u 21. minuti iz penala, no gosti s otočne države u Karipskom moru okrenuli su golovima Tyquana Terrella iz 31., Andrea Burleyja iz 45. i Harryja Panayiotoua iz 49. minute.

San Marino je posljednja, 210. reprezentacija na FIFA-inoj ljestvici, dok je Sveti Kristofor i Nevis na 147. mjestu. San Marino je tako ponovno propustio prekinuti nevjerojatan niz. Ovo mu je bila 138. utakmica bez pobjede, a posljednji put je slavio protiv Lihtenštajna (1:0) u travnju 2004. godine. Dakle, prije gotovo 20 godina.

Ohrabrujuće za San Marino, za koji igraju brojni nogometaši koji nisu profesionalci, jest što je zabio gol u rekordnoj četvrtoj uzastopnoj utakmici. Najgora reprezentacija svijeta zabijala je Danskoj (1:2), Kazahstanu (1:3) i Finskoj (1:2) u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, a sada i egzotičnoj državi u prijateljskoj utakmici.