Neviđena pogreška španjolskog suca na početku drugog poluvremena. Svima se ispričao

ŠPANJOLSKI sudac Jose Luis Munuera Montero označio je početak drugog poluvremena utakmice španjolskog kupa Sporting Gijon - Valencia (0:4) iako nije primijetio da domaćin na terenu ima osam igrača. Sastav iz Gijona u tom je trenutku bio bez Juana Otera, Jorgea Calandrije i golmana Diega Marina.

Igrači Sportinga su reagirali te je Montero poništio odluku i javno se svima ispričao. Valencia je u prvom poluvremenu postigla tri gola. Edinson Cavani zabijao je u desetoj i 39. minuti, dok je u 21. minuti strijelac bio Justin Kluivert. Konačni rezultat u 64. minuti postavio je Samuel Dias Lino.

Valencia je pobjedom nad Gijonom izborila četvrtfinale španjolskog kupa. Montero je 39-godišnji Španjolac. Od 2019. godine je član FIFA-ine sudačke organizacije te je dio druge UEFA-ine kategorije sudaca.