APOEL - DUDELANGE 3:4

Nevjerojatna utakmica i jedna od najvećih senzacija u povijesti Europa lige

LUKSEMBURŠKI Dudelange nastavio je šokirati nogometnu Europu. Kao veliki autsajder Dudelange je na startu grupne faze na Cipru s 4:3 slavo protiv APOEL-a.

Gosti su poveli golom Sinanija u 36. minuti, a početkom drugog dijela Bernier je zabio za 2:0. Međutim, u sljedećih sedam minuta APOEL je s dva gola Pavlovića i jedanaestercem De Vincentija preokrenuo.

Mnogi su tada otpisali goste, ali je prvo Stolz u 72. minuti nakon sjajnog ubačaja Bouchouarija izjednačio rezultat, da bi Sinani uz pomoć vratnice osam minuta prije kraja zabio za veliku pobjedu Luksemburžana.

Koliko je ovo iznenađenje govori i što je koeficijent na kladionicama na pobjedu gostiju bio oko 17, a na pobjedu Ciprana samo 1.20.

Ovo je Dudelangeu druga sezone zaredom kako nastupa u grupnoj fazi Europa lige. Prošle sezone je osvojio jedan bod remijem s Betisom, a sada je stigao i do prve pobjede u grupnim fazama europskih natjecanja.

U istoj skupini Sevilla je s 3:0 slavila u Azerbajdžanu protiv Qarabaga.