Nevjerojatno što se sve izdogađalo sjajnom Adurizu u samo 12 dana

BILBAO ima španjolskog rekordera. Sjajni napadač Athletica Aritz Aduriz igra na pragu 36 godine igra daleko najbolji nogomet u karijeri.

Aduriz ovih dana proživljava najljepše trenutke u životu. Nakon što je početkom mjeseca u razmaku od samo 24 sata zabio pet golova u Europskoj ligi protiv Genka (5:3), dobio kćer pa onda i poziv u nacionalnu momčad, u subotu navečer postao je rekorder španjolske nogometne reprezentacije.

U 4:0 pobjedi protiv Makedonije u igru je ušao u 60 minuti, a pet minuta prije kraja zabio je posljednji gol Furije.

S 35 godina, devet mjeseci i jednim danom postao je najstariji igrač koji je ikad zabio u dresu furije.
"Ponosan sam što sam u ovim godinama u reprezentaciji. Uživam i zadovoljan sam kako se stvari odvijaju. Uvijek ću davati sve od sebe za momčad"; rekao je Aduriz pa je dodao:

"Teško je bilo zabiti prvi jer su se Makedonci dobro branili, no zadovoljni smo jer su nam tri boda bila neophodna. Nedostajali su nam neki igrači, ali ovi koji su tu igraju na visokom nivou."

Španjolska je nakon četiri kola izjednačena na vrhu skupine s Italijom. Obje reprezentacije imaju deset bodova.