Novi debakl Uniteda i poraz na Old Traffordu, Arsenal uvjerljivo pobijedio

U TERMINU od 16 sati odigrano je čak šest utakmica u Premier ligi, a najveća je vijest neočekivani poraz Manchester Cityja na gostovanju kod Wolvesa 2:1. To je iskoristio Arsenal gostujućom pobjedom 4:0 kod Bournemoutha i tako se približio Cityju na svega bod zaostatka, dok Liverpool, koji od 18:30 gostuje kod Tottenhama, može preuzeti vrh ljestvice.

Kiksao je i drugi klub iz Manchestera. United je na Old Traffordu izgubio 1:0 od Crystal Palacea, a jedini pogodak zabio je Joachim Andersen krasnim udarcem u 25. minuti.

Iznenadio je i novopečeni prvoligaš Luton Town, koji je na gostovanju kod Evertona stigao do prve pobjede u Premier ligi i tako izašao iz zone ispadanja. Bilo je 2:1, a za goste su se u strijelce upisali Tom Lockyer (24') i Carlton Morris (31'). Poraz Evertona, koji je poput Lutona na svega četiri osvojena boda, ublažio je Dominic Calvert-Lewin u 45. minuti.

Svi rezultati:

Bournemouth - Arsenal 0:4 (Saka 17', Odegaard (11m) 44', Havertz (11m) 53', White 90+4')
Everton - Luton 1:2 (Calvert-Lewin 45' / Lockyer 24', Morris 31')
Manchester United - Crystal Palace 0:1 (25' Andersen)
Newcastle - Burnley 2:0 (Almiron 14', Isak (11m) 76')
West Ham - Sheffield United 2:0 (Bowen 24', Souček 37')
Wolves - Manchester City 2:1 (Dias (AG) 13', Hwang Hee-Chan 66' / Alvarez 58')