Novi prvak svijeta u ženskom nogometu bit će reprezentacija kojoj je ovo prvo finale

ENGLESKA je prvi put stigla do finala Svjetskog prvenstva za nogometašice pobjedom 3:1 nad Australijom u srijedu, a za naslov svjetskih prvakinja borit će se protiv Španjolske.

Engleskinje su povele u 36. minuti prekrasnim golom Elle Toone koja je ušutkala 75.784 gledatelja na stadionu u Sydneyju. No kapetanica australske reprezentacije Sam Kerr izjednačuje udarcem s 25 metara u 64. minuti.

Međutim, sedam minuta kasnije Engleskinje opet probijaju australsku obranu, a strijelac za 2:1 je Lauren Hemp. Rezultat koji je potvrdio pobjedu i plasman u finale postavlja Alessia Russo. Engleskinje će tako protiv Španjolki pokušati naslovu europskih prvakinja pridodati i naslov svjetskih. Engleska je na posljednja dva svjetska prvenstva gubila u polufinalu. Španjolske nogometašice su jučer u Aucklandu svladale Šveđanke 2:1 i također prvi put stigle do finala.