EUROPA LIGA

OLIMPIJA - VIKINGUR 2:1 Skenderova momčad nakon drame i produžetka prošla Islanđane

OLIMPIJA je u dramatičnoj utakmici 1. pretkola Europa lige tek nakon produžetka pobijedila islandski Vikingur 2:1.

Momčad Dine Skendera bila je veliki favorit, a od 5. minute igrala je s igračem više nakon što je Ottesen kao zadnji igrač u čistoj šansi na rubu kaznenog prostora srušio igrača Olimpije.

Trebala je to biti lagana utakmica za Slovence, ali pretvorila se u muku. Iz tog slobodnog udarca Ante Vukušić pogodio je stativu, a u jeku napada Olimpije Karlsson je nakon lijepe kontre doveo islandske poluamatere u vodstvo.

Olimpija je pokušavala, stiskala, ali su se svi njezini napadi gubili u besmislenim centaršutevima na glave visokih Islanđana. Iako su imali igrača više, gosti su se branili bez većih problema da bi u 88. minuti ipak primili gol.

Fink je iz voleja opalio iskosa s desne strane, lopta je na putu prema gol-autu okrznula jednog igrača Vikingura i završila u golu. Tako se Olimpija dovukla do produžetka u kojemu je igrača više protiv umornog Vikingura konačno kapitalizirala u 106. minuti golom Bošića.

Skenderova momčad tako je prošla u 2. pretkolo u kojem može igrati s jednim od hrvatskih klubova.