ON JE FRANCUSKA Trikolori preboljeli Omeyera, Gerard je novo božanstvo

FRANCUSKA je večeras u drugom kolu drugog kola Europskog rukometnog prvenstva u zagrebačkoj Areni s 23:17 (10:8) pobijedila Švedsku.

Osim kapetana Cedrica Sorhainda koji je s pet pogodaka uvelike pridonio pobjedi francuske reprezentacije, osobito se istaknuo i vratar Vincent Gerard.

Francuski golman ubilježio je 19 obrana (53 posto), a u prvih deset minuta spriječio je devet od deset šuteva švedskih reprezentativaca. Nakon prvog poluvremena upisao je 13 obrana uz impozantnih 60 posto uspješnosti. Svojim je bravuroznim intervencijama očajavao Šveđane, a branio je udarce sa svih zona.

U dosadašnjem dijelu prvenstva odigrao je četiri utakmice (Norveška, Austrija, Bjelorusija, Švedska) i arhivirao 51 obranu od mogućih 124.