OSIJEK - PETROCUB 2:1 Osijek prvom pobjedom u novoj sezoni izborio okršaj s Rangersima

OSIJEK je u uzvratnom ogledu prvog pretkola Europa lige u Gradskom vrtu pred tri tisuće gledatelja pogocima Mudražije i Barišića porazio Petrocub s 2:1. Prva utakmica, odigrana u Moldaviji prije tjedan dana, okončana je s 1:1.

Osijek se ukupnim rezultatom 3:2 (1:1, 2:1) kvalificirao u predstojeći krug u kojem će sljedećeg četvrtka ugostiti Rangers, škotskog velikana na čijoj klupi sjedi legendarni Steven Gerrard.

Prije početka utakmice Osijekov predsjednik Ivan Meštrović poklonio je nekadašnjem braniču Domagoju Vidi dres.

Osijek je poveo u 15. minuti pogotkom Mudražije s dvadesetak metara. Već sedam minuta kasnije Radeljić je počinio prekršaj za jedanaesterac. Petrocub je izjednačio sigurnom realizacijom Ambrosa.

U nastavku susreta primjetna je bila nervoza, kao i Osijekova želja da što prije ovjeri plasman u drugo pretkolo i veličanstveni okršaj s Rangersom.

Osijek je napadao, nizao prigodu za prigodom. Tek u 61. minuti pogotkom Barišića uspio je probiti Petrocub. Kako se na koncu ispostavilo, Barišićev gol bio je vrijedan plasmana u naredni natjecateljski krug i dvomeč s Rangersom koji je na rasporedu 26. srpnja i 2. kolovoza. Prva je utakmica u Gradskom vrtu, a uzvratna na Ibroxu.

OSIJEK - PETROCUB 2:1 (1:1)

OSIJEK: Malenica, Šorša, Lončar, Radeljić, Barišić, Mudražija, Mioč, Henty, Boban, Marić, Bočkaj.

PETROCUB: Celeadnic, Mudrac, Potirniche, Sandu, Silvca, Guera Djou, Cojocaru, Taras, Douanla, Ambros, Ivanov.

96' Okršaj je završen! Osijek se ukupnim rezultatom 3:2 (1:1, 2:1) plasirao u 2. pretkolo Europa lige!

95' Ogromna prilika za dupliranje vodstva, ali Osijek nije realizirao obećavajuću prigodu

90' Pet minuta sudačke nadoknade

83' Petrocub je dvaput opasno zaprijetio

78' Hajradinović je zamijenio Bočkaja

74' Treći žuti karton za nervozne Moldavce (Potirniche)

68' Moldavci su iskoristili i treću zamjenu - Matei je ušao umjesto Slivce

66' Osijek je nastavio s dominacijom

65' Promjena i u Osijeku - Pušić je zamijenio Lepu

64' Drugi žuti karton za Petrocub (Mudrac)

61' GOOOL! Osijek je poveo pogotkom natrčalog kapetana Barišića kojem je asistirao Henty! Gradski vrt je eruptirao!

61' Petrocubova druga promjena - Patras je zamijenio Tarasa

59' Mudražija i Marić su pokušali, ali nedovoljno precizno za pogodak

57' Osijek dominira prema pitanju posjeda (61:39)

53' Ivanov je izišao, zamijenio ga je Vremea

50' Taras je požutio

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' + 2' Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 1:1

45' Utakmica je produljena za dvije minute

45' Lopa je kažnjen žutim kartonom

37' Radeljić je bio neprecizan u prilici za Osijekovo novo vodstvo

30' Utakmica je rascjepkana prekršajima

26' Zabilježena je po jedna prigoda s obje strane

22' GOOOL! Petrocub je izjednačio na 1:1, penal je realizirao Ambros

22' Radeljić je zakasnio i počinio prekršaj za jedanaesterac

22' Boban je zbog ozljede izišao iz igre. Zamijenio ga je Lopa

15' GOOOL! Mudražija je s dvadesetak metara zabio u desni kut za 1:0!

12' Henty nije iskoristio stopostotnu šansu

10' Prva prilika za Osijek, ali Petrocub se obranio

9' Bez većih prigoda na utakmici

1' Osijekova uprava prije početka utakmica priznanjem je nagradila Domagoja Vidu

1' Škorić se tijekom zagrijavanja požalio na bol u aduktoru, pa ga je Zoran Zekić zamijenio Mudražijom

1' Utakmica je započela, u Gradskom vrtu je oko tri tisuće navijača